> HOME <- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Put your hands in the sky (2)...

11. april 2013 at 15:59 | Insidious |  Put your hands in the sky
Delší verze povídky "Put your hands in the sky...". Předělávka na sloh do českého jazyka.

Má tenhle život nějaký smysl? Nebo si ho časem uvědomíme? Že bychom si měli užívat každou minutu stvořenou na tomhle zkaženém světě? Jak si jde užívat život, když mi chybí smysl a pointa?! Mám jen tak čekat, až mi spadne do klína? Nebo ji všude hledat, jako poklad? Neustále příliš moc otázek, a ani jedna… ani jedna pitomá odpověď. Nemám nikoho, na koho bych se mohla spolehnout, komu říct co se v mém životě děje. Všichni mě odepsali a já nevím proč. Nic zlého jsem jim neudělala. Snažila jsem se žít normální život, ale lidé v mém okolí mi to nedovolili. Tudíž vezmu svůj osud do vlastních rukou. Věděla jsem, že mě moje netrpělivost jednou dožene na kraj smrti. V tomto případě na okraj mostu, který se vysoko tyčí nad hlubokou a temnou proudící řekou. Co mě bude děsit víc, až skočím? To že se utopím, nebo to, že to přežiji? Někde v hloubi duše doufám v oboje.


Vítr si pohrává s mými vlasy, které si jen tak létají kolem mé tváře. Přes zavřené oči se potají vykrádají slzy. Jen tak si stékají a mapují mi tvář. Tvář, tak zmučenou a zničenou realitou, která ji fackuje a plive každý den do tváře. Ten krásný chladný vánek… Se zavřenýma očima je to jako pocit svobody. Nadechuji se studeného vzduchu, následně se uvolňuji. Povoluji sevření prstů, jež se drží zábradlí. Pomalu se nakláním a pociťuji naprostou svobodu. S tímto dokonalým pocitem se mi rodí na tváři úsměv. Není to falešný úsměv, který denně vídali lidé na mé tváři. Teď se jedná zcela upřímný úsměv. Nakláním se rychleji. Cítím, jak se mi nohy odlepují od toho mostu, jenž mi dal příležitost to takhle skončit. Vánek mě sviští mezi prsty. Už to nelze vzít zpět. Nikdo tam semnou nestál a nezastavil mě. Nerozmluvil mi to. Stejně bych nikoho neposlouchala. Je to moje rozhodnutí. Je asi zbabělé šáhnout si na život, ale já to beru jako vysvobození. Život je jako dar, ale já ho neoceňuji. Nepřála jsem si takový život a nechci ho žít. Neříkám, že si lepší zasloužím, ale…
Most je mi čím dál víc vzdálenější a voda bližší. Cítím to vlhko a voda, která mě během malé chviličky pohltí. Slyším ji, už na mne čeká, volá mě, natahuje své ruce. Už mě skoro má.
Najednou všechno utichlo. Myšlenky v mé hlavě postupně utichají a mizí. To už umírám?
Most se vysoko tyčil nad řekou a padala jsem dlouho. Nahoře jsem byla rozhodnutá, že skočím. Chtěla jsem skočit. Ale hlavou mi projela myšlenky, jestli to opravdu chci. Opravdu?
Ten tvrdý tupý náraz. Všechno mě bolí. Ale je to příjemná bolest. Voda mě vtáhla do své hlubiny, objala mě celou a neustále mne táhne níže a níže. Pomalu se pohybuji ve směru proudu. Jen tak si pluji od tohoto místa. Pryč. Chlad se mi zarývá do morku kosti. Cítím, jak mi kyslík v plicích dochází. Ještě chvíli. Vypouštím ho po malých douškách. Bublinky, které se tvoří kolem mé tváře, mě lechtají a jen tak si odcházejí. Jako kdyby věděli, že tady je nic nečeká. Potřebují utéci. A já se nechávám stahovat do hlubin. Obklopuje mě tma. Dole na mě čekají. Vábí mě svým hlasem. Nedočkavě mě vyhlížejí.
Hrdlo se mi svírá. Nemám kyslík. Opravdu to chci vzdát? Nechat těm dole svoji duši?
Ne… takhle ne. Nenechám je, aby mne ovládali… Najednou se mi do žil vlil nová naděje, síla a chuť…
Otevírám oči. Snažím se z posledních sil vyplavat nahoru. Nadechnout se a plavat pryč odtud.
Už jsem skoro nahoře. Těším se na nádech. Na nic se nesoustředím, jen poslouchám zvuky vody a automaticky vykonávám pohyby, kterými si se přibližuji k vítězství. Je to zvláštní… slyším hlasitý tlukot srdce. Musí být slyšet na kilometry daleko. ONI ho taky musí slyšet. Vábí je. Sama sebe nabízím jako oběť. Strach se mi rozlil do celého těla. Najednou jsem si uvědomila, jak je voda studená. Studená, jako smrt - kráčející po špičkách za mými zády. Už nejspíš blázním. Vždyť toto není možné, aby tu byl dole někdo se mnou. Určitě nejsem při smyslech. To se mi musí všechno jenom zdát. KDO jiný by tu mohl být? Snažím se takové myšlenky zavrhnout. Prostě to vypnout. Ale něco uvnitř mé hlavy tyto myšlenky zase oživuje. Tolik zvláštních věcí, a ani jedno logické vysvětlení…
Pode mnou se cosi černého mihlo. Tep se zrychlil. Musela to být určitě nějaká představa, nebo nějaká ryba. Nechtěla jsem si za žádnou cenu připustit, že by to mohlo být cokoli jiného. Nesmí to být ONI. Nevážila jsem si života, ale teď nechci zemřít. Vím, že člověk, aby žil, potřebuje hodně sil, ale budu se snažit dát do toho vše, co budu moct. Ze všech sil, které mi zbyly, se snažím zrychlit své tempo. Chci pryč. Pryč odsud. Tělem mi projíždí nepříjemný pocit, jako když vás někdo pozoruje, když vidí každičký váš krok a čeká, až bude vhodná příležitost a skočí po vás.
Cítím, jak se za mnou zavlnila voda. Bojím se. Nikdy mě nepřepadal takový strach. Nemůžu se dívat, a už mě k tomu nutí i nedostatek kyslíku. Nejspíš už to dlouho nevydržím. Zavírám opět oči. Voda se opět pohnula. Nechci se podívat. Ne! Možná se jenom přeci dočkám. Myšlenky jdou do pozadí a už je nevnímám. Jen si automaticky uvědomuju, kde jsem, že voda je studená a že tu umírám! Nejspíš pomalu klesám ke dnu, ale náhle cítím dotek na svých rukách… nohách… hlavě… Cosi obmotává moje tělo. Kdybych nebyla pohřbená v této studené hlubině, bylo vidět, jak mi slzy opět stékají po tváři. Možná ještě najdu nějakou sílu a odvahu podívat se na svého "zachránce". Stalo se to všechno tak rychle…
Když jsem otevřela oči, možná se mi srdce na chvíli zastavilo. Všude kolem mě byly bytosti… temné a černé stíny. Plující si lehce ve vodě. Plují si jen tak ze strany na stranu, ale zrak mají upřené na mě. Ty jejich krvavě rudé oči se mi dostávají pod kůži. Blíží se ke mně blíž a blíž. Nemůžu se pohnout. Tím cosi, čím mě obmotávají, mi svazují celé tělo. Připadám si jako obmotaná ostnatým drátem. Zarývá se mi do těla. Rozřezává mi to kůži. Zvláštní to bolest. Měla by být nesnesitelná, ale pomalu ji necítím. Těsně před obličejem se mihnul jeden stín. Oči mu jasně zářily. Otvíral svoje ohromné ústa. Byly obrovská. Celá by mne mohla pohltit. Celá tahle nestvůra, stejně jako ostatní okolo, byly… nevím, jak bych to popsala… kdybych tohle všechno přežila, ta "tvář" by mne pronásledovala do konce mého života.
Ten ostnatý drát se mi zarývá čím dál tím víc do těla. Slyším tupý zvuk, jak mi praskají kosti po celém těle. Nebolí to. NIC necítím. Už to nevydržím. Tak strašně bych se chtěla nadechnout… místo toho však otvírám svá ústa a jediné co se stalo, kromě toho, že mi unikly poslední bublinky, vytékala krev. Voda se zbarvila do rudé. A s tím však vyhasl můj život. Stíny zmizely stejně tak, jako můj tlukot srdce…
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 dirtydestinystory dirtydestinystory | Web | 11. april 2013 at 17:58 | React

:OO tento blog mi nahání hrůzu

2 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 11. april 2013 at 18:09 | React

Tak nádherně jsi to napsala až jsem málem zapomněla dýchat.. Je to tak strašně smutné ale zároveň krásné.. Závidím ti tvůj talent :)
---
Jistě se brzy někdo takový najde ;)

3 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 11. april 2013 at 19:27 | React

Rozhodně talent máš a je mi potěšením ti zlepšit náladu aspon malicko ;) Ten popis jsem přepisovala asi 3x :D Ale jestli se ti moje směsice blábolů líbí, tak se můžeš těšit na další článek který zrovna píšu ;) Je to něco na způsob článku "Nightmare", který jsem kdysi zveřejnila (byl o sebevrazde a smrti, jestli si nevzpominas ;) ) snad si ho přečteš a bude se ti líbit :)
---
Jestli nekde narazis na Evil dead tak dej vědět ;)

4 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 11. april 2013 at 19:56 | React

To já děkuji tobě :* Ty kecko jedna ! :D Tobě se v životě nevyrovnám :( .. Ještě dodělám nějaké úpravy a můžu na svět vypustit nový noční můru :D
---
Děkuju :)

5 Xavier Fender Xavier Fender | Web | 11. april 2013 at 20:54 | React

Začátek mi mluví z duše ... stále hledám smysl života ... stále považuji svůj život za zbytečný ... stále jsou tu ty otázky bez odpovědí, ale naopak i odpovědi na otázky, které jsem nepoložil a ani položit nechtěl ... jsem přeplněn zbytečnými informacemi a to podstatné mi uniká ... Ale to patří jinam. Chci ti opravdu složit poklonu, napsala jsi to dost dobře ... Co se stylistického hlediska týče, vadí mi snad jen, že jsi tam kdesi uprostřed použila až mockrát slovo "kyslík" - jednak je to pro takovouto tragédii příliš odborné, jednak tam toho kyslíku bylo moc ...

Ale obsahově to bylo geniální ... Z toho, jak jsi popsala myšlenky při umírání a uvědomění si, že smrt není řešení, ale už bylo pozdě, mě zamrazilo. Opravdu jsi velmi dobrá.

6 dirtydestinystory dirtydestinystory | Web | 11. april 2013 at 20:57 | React

Jééé strašně moc děkuji :))) jsem ráda že je někdo kdo to bude číst :))) a ty čárky a tečky to vím :D příště na to budu dávat pozor :))

7 Kate Kate | Web | 12. april 2013 at 17:20 | React

Perfektní, vážně. Opravdu silný příběh, ke konci jsem měla slzy v očích (a to mě jen tak něco nerozesmutní), všechno působí tak uvěřitelně...:O)) Jsi skvělá :)

8 Nelssa Nelssa | Web | 12. april 2013 at 18:23 | React

Přistihla jsem se, jak to čtu s otevřenou pusou. Možná jsem i nedýchala. Je to tak skvěle napsané..

Každý hledá smysl života a někdo má tu smůlu, že ho třeba nenajde. Ty si to tak strašně vystihla, že ani nevím co k tomu říct. Když jsem začínala číst, tak jsem sjela dolů a zjistila, že je to strašně dlouhý. Ale stejně jsem četla a nelituju. Prostě děláme rozhodnutí kterých později litujeme.

9 Kate Kate | Web | 12. april 2013 at 21:41 | React

Není zač :) přečetla jsem si i první verzi, vážně psát umíš :)
---
Myslím, že máš pravdu, kdybych byla pořád šťastná, tak bych to brala jako samozřejmost a tolik si ten pocit neuvědomovala, neuměla bych ho ocenit.

10 Thanatos Thanatos | Web | 13. april 2013 at 11:15 | React

Jsi zlato, taky tu pro Tebe jsem! :):* Hele nechceš mi dát svůj facebook? Ráda bych na Tebe měla kontakt :) Na všechny své milované mám, kromě tebe..
Nemá smysl Tit u psát, jak perfektní to je. Miluju tvé články, miluju, miluju!
ZATRACENĚ. Tohle je dílo! Líbí se mi, líbí se mi! Strašně se ti to povedlo!!! :-)

11 Petra Petra | Web | 13. april 2013 at 15:14 | React

Konečně jsem si udělala na blog čas a jsem moc ráda, protože kdybych si nepřečetla tenhle příběh, asi bych si to neodpustila. It's amazing! Ty jsi se narodila s takovým talentem, že si to ani neumíš představit. Nad tím, že se někdo chce zabít, skočí a pak si uvědomí, že se vlastně zabít nechce, jsem přemýšlela hodně dlouho. To musí být ten nejstrašnější pocit uvědomění na světě.
PS: Konečně vím jak vypadáš, jo jo jo :)

12 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 13. april 2013 at 19:32 | React

Promin..pokusim se trosku polepšit a psát delší články ;) nebo ve větším množství ;) Každá máme svůj styl psaní a jsem toho názoru, že ty píšeš mnohem líp než já, ale nehodlám se hádat ;) Jinak další článek se připravuje, tak snad se ti bude též líbit :)

13 dirtydestinystory dirtydestinystory | Web | 13. april 2013 at 21:25 | React

Děkuji ti strašně moc :))) to je v pohodě jsem ráda že mi to řikáš :) z chyb se učíme

14 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 14. april 2013 at 20:13 | React

No ale jsem zvědavá, kdy ho dopíšu..zasekla jsem se u zápletky :D I když tenhle bude asi nic moc :(

15 *AnetWolfLun* *AnetWolfLun* | Email | Web | 15. april 2013 at 16:00 | React

Najít smysl života.. och, to je můj cíl. Nevím, znáš-li film "umění zapadnout?" (určitě doporučuju se mrknout) Začíná stejnou tématikou. Chlapec zde popisuje, kolik miliard lidí na světě je, a kolik se jich narodí a v zápětí i umře, hledá zde smysl života.. Sám zastává motto: "Lidé se bojí smrti, já se bojím života." které se vyrylo do srdce i mě *(^o^)* Jinak to máš hrozně krásně napsané, jak popisuje Dark :3

16 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 15. april 2013 at 18:50 | React

Dočkáš se ;) Je úžasný :)
---
Neboj, já to někdy dopíšu :D

17 Miky Miky | 16. april 2013 at 14:26 | React

Je tohrozně hezky napsaný, ale myslím, že je tam překlep. "Cítím to vlhko a voda, která mě během malé chviličky pohltí." - nemělo by tam být "a vodu, která.." ? Ale jinak vážně super :-)

18 Agie* Agie* | Web | 16. april 2013 at 15:39 | React

Díky moc za podporu)).
Já nevím,no,je to divnej pocit. Večer jsem se přistihla že si přeju,aby se mi o něm zdálo a říkala jsem si-tentokrát budu chytřejší,alespoň v tom snu! Nezdálo O.o
Už dneska jsem měla problém se jí pořádně podívat do očí a když se rozpovídala o nějakém snu,zpanikařila jsem,že objevila můj blog a vše jí došlo!
No stress,asi.
.
.
Vždycky se snažím dočíst povídky až do konce,ale někdy to prostě nezvládám. To samozřejmě není případ tvé povídky,ať už věříš,nebo ne. Četla jsem se zatajeným dechem a představovala si sebe,vlastně jsem se do toho docela vžila. Co bych dala za to,kdybych takhle uměla psát! Musím říct,že z tebe určitě něco bude a myslím,že tady se slečnama budu stát řadu na tvou první vydanou knihu.
Miluju,zkrátka miluju ty temné povídky,plné smutku a hořkosti. Miluju i ty bytosti a smrt,i když moc dobře vím,že ve skutečnosti bych měla hrozný strach. No,už to prodlužuji,zkrátka píšeš více než výjimečně)!

19 angel-with-devil-soul angel-with-devil-soul | 17. april 2013 at 21:46 | React

Páni, až děsivé :-D

20 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 21. april 2013 at 16:49 | React

Moc děkuju za tvoje úžasné komentáře :) vždycky mě moc potěší a zvednou náladu a já dostanu chuť psát něco dalšího :) Jsi takové moje zlatíčko :* :) Jinak inspiraci beru ze svých snů ;) Doufám, že se na uloz.to brzy objeví nějaká sledovatelná verze ;)

21 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 21. april 2013 at 17:57 | React

Samozřejmě že ho mám..kdo ho v téhle době nemá ?! :D Jsem tam v podstatě vždy, když zapnu počítač :D

22 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 21. april 2013 at 19:14 | React

Si tak ted říkám, že jsem hroznej závislák :D když to už je prostě tradice :D zapnu pc, přihlásím se na fb a jdu zkontrolovat blog :D

23 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 21. april 2013 at 19:50 | React

Přesně tak ! Jsme hrozné :D

24 Amélia van Raarová Amélia van Raarová | Web | 28. april 2013 at 13:28 | React

Páni...
Jsem zvědavá, co na to učitel/ka řekne.
Protože dle mého názoru je to D-O-K-O-N-A-L-É... <3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement