> HOME <- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Vše má svůj důvod

16. september 2012 at 17:10 | Insidious |  Escape from reality
Jak jste si již všimli, je toto nový blog. V minulém článku jsem psala, že můj minulý blog byl opuštěn. Důvod je prostý. Byla jsem blbá. Když to upřesním, už od začátku zaslepená návštěvností. Založila jsem si na FB stránku pro blog. Měla jsem sice jen 14 "lajků", ale sdílela jsem své příspěvky i na svůj soukromý profil, tudíž to mohlo číst kolem stovky lidí. Myslela jsem si, že to nikdo nečte, proč taky? Holka, která bloguje… malé puberťácký dítě. To jsem si jen myslela. Četli to nejen mí spolužáci ze základky (ale to mi nevadilo), horší byli budoucí spolužáci z gymnázia.V deváté třídě jsem se přes taťkovým známým dostala k jednomu klukovi, který studuje na té školy, kam jsem chtěla. Na FB jsem se ho poptala, jak to tam chodí. Samozřejmě školu jen vychvalovali, ale to mi nějak nevadilo. Když jsem sdílela příspěvky z blogu, nenapadlo by mě, že si to budou číst.
Minulý týden jsem se od jedný holky dozvěděla toto: "Ty máš ten blog, viď?
"Jo, proč? Nechápu a zároveň se usmívám.
"No Tomáš ho našel, a pak se na něj dívala celá škola…"

To mi nevadilo, nenapadlo mě, že to dojde až tak dál… (Jen pro pochopení, celá škola to byla, jelikož chodím na soukromé gymnázium a je nás tam opravdu málo.)
Když teď hodně přeskočím…
Po druhém dni, jsem měla na FB všechny spolužáky v přátelích. Nevěděla jsem, že jsou někteří svině. Byla jsem o víkendu pryč a v neděli si projíždím příspěvky svých "přátel", prostě čučím do "zdi". A do očí mě trkne jeden příspěvek od mé spolu… ehm… kravky. Prohlížela si můj blog s jedním debilem a smáli se mi, že mám to a to napsané v profilu a taky mé přezdívce. Dost mě to zabolelo. Ale taky musím se spokojit s negativním ohlasem, jenže to dosti mrzelo… Pak jsem si ale říkala, kašlu na ně, co mi můžou. Jenže když je budu vídat celé čtyři roky. Tudíž jsem přemýšlela i nad tím, že blog smažu. Když jsem se do toho pustila, zarazilo mě pár věcí. Jednak znova vymýšlet webovou adresu není lehké, dál založil email na blog, hrát si s nastavení a atd.. Prostě spoustu věcí. A tak jsem to nechala být.
Přemýšlela jsem nad tím i další dny. Psala jsem si s jedním spolužákem ze základky. Psali jsem si takový kraviny a nasmáli jsme se, že jsem to dala na FB. Pak jsme to i šíleným způsobem komentovali a dostávali jsme záchvaty smíchu. Jenže ten spolužák, kterého mi doporučil taťka napsal: "Kur*a tak uz se omd*ejte". Samozřejmě to hned všechny svině olajkovali. To byla poslední kapka. (Omlouvám se za samý "jsme", ale potřebuju to ze sebe rychle dostat.)
Zablokovala jsem si je. Nevidí moje činnosti, odkazy a nic jiného. Dál jsem zrušila FB stránku blogu a v pátek také zruším blog.
Možná asi vypadám, jako slaboch, ale dělám to proto, že nechci, aby věděli, co si myslím, jak se cítím a atd. Nechci, aby si o mně šuškali za mými zády. Budu s nimi 4 roky!!! Nebudu se bát, co daný článek způsobí a jaké budou ohlasy. Tudíž toto je východisko. Teď už se jen modlit, aby tento blog nenašli. Snad se to nestane.
Chápete mě?... Alepoň trochu...
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Livien Livien | Web | 17. september 2012 at 0:47 | React

Nojo, tohle je hodně o rozmýšlení. Už jsem také vystřídala pár adres a dříve nebo později je někdo vykoumal. Pak člověk začne uvažovat, jestli není škoda, aby zahodil tolik práce, a že blogování prostě patří k jeho osobě a buď ho s tím vším vezme i okolí nebo může jít do háje. O mém současném blogu ví téměř celá třída. Naposledy jsem měla nutkání ho smazat, když jsem objevila blog jedné spolužačky, na kterém mi velmi vulgárně nadávala za věci, na které nahlížím jinak a zachovala bych se v nich stejně i nyní (holt role jednoho z organizátorů ve třídě je a vždy bude nevděčná), jenže pod identitou Livien se nevyskytuji jen tady. Najdeš mě na databáziknih, zaklínačích, pentagramu, piště-povídky a spoustě dalších míst. Představa, že bych měla vše měnit a hlavně mé oblíbené jméno, které už mám snad pět let, byla děsivá a tak jsem si řekla, že tohle jsem prostě já a už se nezměním a najednou mi to začalo být všechno jedno. Je však pravda, že na blogu žádné nijak zvlášť osobní zápisy nevedu. Možná bude rozdíl i v tom. Každopádně, co bych udělala na tvém místě? Smazala si blbečky z facebooku a dál si žila svůj život. Ono to lidi dříve nebo později přestane bavit, objeví se nějaká větší kuriozita a nebo pojmou i nějaký ten obdiv. :)

2 Petra Petra | Web | 17. september 2012 at 20:38 | React

Já tě chápu maximálně. Měla jsem blog, založený myslím v roce 2007 nebo 2008, to jsem ještě chodila do 9. třídy na ZŠ, pár lidí ze třídy o něm vědělo, nevadilo mě to, spousta z nich měla také blogy a komentovali jsme si navzájem články. Pak přišla střední, a já blbá, jsem se na blog musela přihlašovat i ve škole. Samozřejmě jsem na historii prohlížeče ani nepomyslela. V roce 2010 tam chodilo až moc lidí, nevěděla jsem jistě že jsou to lidi ze školy, ale nejistota byla silnější. Blog jsem opustila a založila si blog, který mám doposud :-) Ví o něm málokdo, A hlavně nikdo ze školy. Ani ze střední, ani teď z vysoké. A tak je mi nejlíp :-) Takže přeji ti úspěch do nového začátku tady :-)

3 Insidious Insidious | Email | Web | 18. september 2012 at 11:46 | React

[1]: Zajímavý názor. Hodně mi otevřel oči. Ale už se vracet nebudu, radši zůstanu tady a začnu hezky znovu. Ono to má i své plus. Prostě dovolíš (ze začátku) některým lidem aby sem mohli chodit. A tu dobu  si užít. Až buduo chodit cizí lidé nebo lidi z mého okolí (nemyslím blogové přátelé), bude to zase něco jiného... no uvidíme.
[2]: Děkuju moc :). Já si taky myslím, že je lepší, když o tobě nikdo nevi... %)

4 Petra Petra | Web | 18. september 2012 at 16:28 | React

Ekonomika mi nevadí, celkem ji chápu, a je to rozhodně menší zlo než třeba právo :D A ten předmět aplikovaná ekonomie sice zní tak nějak "vznešeně" ale s ekonomikou to nemá co dělat :D Dá se říct, že je to taková 'fiktivní firma' kde se vede účetnictví, náklady, výnosy, prodává se určitý typ zboží..bla bla :-) Pro mě nuda, kterou jsem si už jednou prožila. Díky bohu že mě ten předmět uznali a nemusím tam chodit znovu :D
To počasí je hrůza a děs, ráno mrzneme a odpoledne se díky slunku pečeme :-(

5 Miriam Miriam | Web | 18. september 2012 at 17:23 | React

Měla jsem to hodně podobně. Dokonce na můj blog přišli i rodiče a byli dost naštvaní. Přecijen tam píšu hodně osobní věci a kritizovala jsem tehdy hodně prostředí, ve kterém žiju. Ve škole můj blog už znal taky každý, neměla jsem tam už žádné soukromí.
TeĎ mám blog, který znají jen lidé z netu a z mého okolí jen 3 nejdůvěrnější lidé. ;-)

6 Amélia van Raarová Amélia van Raarová | Web | 19. september 2012 at 14:26 | React

Chápu tě moc dobře, i když to tak (díkybohu!) nemám...
Nikoho ze základky to nezajímalo, na gymplu teprv ne. Já mám bohužel štěstí na nový spolužáky, na gymplu jsou ÚŽASNÍ! :-)
A na základce to byli sice svině, ale nikoho to nezajímalo, že mám nějaký blog...
Je mi tě líto...

7 Belliss Belliss | Web | 21. september 2012 at 16:41 | React

Stalo se mi něco podobnýho, akorát s videem, takže to bylo mnohem lepší, jelikož video smažu a je mi to jedno. Ale s blogem je to škoda :/ I když hlavně, že jsi pořád tady.

8 Karol Dee Karol Dee | Web | 24. september 2012 at 17:05 | React

docela tě chápu. já mám pocit, že o mém blogu musí vědět snad každý, ale neřeším to, protože se relativně striktně držím tématu zvířat a popravdě to v mém okolí nikoho nezajímá natolik, aby to četl pravidelně :D snažím se taky vyhýbat tomu, abych psala na blog příliš svých pocitů nebo dojmů. je to tak lepší... držím ti palce s novým začátkem ;)

9 Miri Miri | 24. september 2012 at 17:29 | React

Tohle se děje pořád a mně je to líto. Nechápu jak někteří lidé můžou být tak zlí. Já naštěstí takové problémy nikdy neměla i když si myslím, že spolužáci o mém blogu vědí. Pár holkám se už za blog posmívali, ale mně nic neřekli.
Už jsem celkem pětkrát vstupovala do nového školního kolektivu a to jsem ještě nevyšla základku :D a tak jsem se už naučila v tom chodit. Mě záleží co si o mně myslí moji přátelé. O ostatní se nestarám, ale chápu tě. Přecejenom ztratit možné přátelé, které by tě provázeli čtyři roky života (a možná i víc) jen kvůli posměváčkům a blogu...
Tak ať nový blog slouží :)

10 Petra Petra | Web | 24. september 2012 at 20:25 | React

Doctora Who můžu jen a jen doporučit :-) Ikdyž se přiznám, že první řada (co se týče vizuálních efektů) je dost slabá. Ty další jsou o poznání lepší :-) Asi dostali na natáčení víc peněz od BBC :D

11 Adél Adél | Web | 24. september 2012 at 21:08 | React

Chápu to... myslím, že nejsi sama s tímhle problémem no..:)) každopádně...já taky třeba nechci aby se o mém a nebo mém a kámoščiném blogu někdo ze školy dozvěděl, ani nikdo ze známých, takovéhle věci se přes fb šíří strašně rychle a...nevím měla bych z toho pak blbý pocit no...
každopádně, ti přeju hodně úspěchů s tímhle novým blogem ;))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement